Home | Archive | Memorial

Heights Hockey
 Heights | Schedule | Roster | Statistics | Photos
 League | Schedule | Standings | Links
--------------------
 2019-2020   All Teams   
Archive

 

# School (Sort: Ascending) Nickname
1. A21 Academy Prep (ONT) Eagles
2. Amherst Steele Comets
3. Anthony Wayne Generals
4. Aurora Greenmen
5. Avon Eagles
6. Avon Lake Shoremen
7. Baldwin (PA) Highlanders
8. Battle Creek Bruins (MI)  
9. Bay Rockets
10. Beavercreek Beavers
11. Benedictine Bengals
12. Bethel Park (PA) Blackhawks
13. Bishop Ryan (ONT) Celtics
14. Bishop Watterson Eagles
15. Blyth Academy "Blue" (ONT) Bruins
16. Bowling Green Bobcats
17. Brecksville Bees
18. Brighton (MI) Bulldogs
19. Brooklyn Hurricanes
20. Brother Rice (MI) Warriors
21. Brush Arcs
22. Buffalo Grove (IL) Stampede
23. Buffalo St. Joseph's (NY) Marauders
24. Bullis (MD) Bulldogs
25. Byron Center (MI) Bulldogs
26. Canfield Cardinals
27. Canton-Akron Jets
28. Carmel "Gold" (IN) Icehounds
29. Carolina Jr. Hurricanes (NC)  
30. Chagrin Falls Tigers
31. Clay Eagles
32. Cleveland Heights Tigers
33. Columbus Academy Vikings
34. Columbus St. Francis DeSales Stallions
35. Culver Varsity "A" (IN) Eagles
36. CVCA Royals
37. Dayton Stealth  
38. DeMatha (MD) Stags
39. Detroit Catholic Central (MI) Shamrocks
40. Elyria Catholic Panthers
41. Elyria Club Panthers
42. Erie Cathedral Prep (PA) Ramblers
43. Erie McDowell (PA) Trojans
44. ESC L'Horizon (ONT)  
45. Evanston (IL) Wildkits
46. Findlay Trojans
47. Findlay JV Trojans
48. Frank Hayden (ONT) Huskies
49. Gahanna Lincoln Golden Lions
50. Garfield Heights Bulldogs
51. Gilmour Lancers
52. Gilmour "B" Lancers
53. Glenbrook North (IL) Spartans
54. Glenbrook South (IL) Titans
55. Grand Rapids Catholic Central (MI) Cougars
56. Harborcreek "B" (PA) Huskies
57. Harborcreek (PA) Huskies
58. Hilliard Southwest Wildcats
59. Holy Ghost Prep (PA) Firebirds
60. Holy Name Green Wave
61. Holy Name JV Green Wave
62. Hudson Explorers
63. Kenston Bombers
64. Kent Roosevelt Rough Riders
65. Kettering Alter Knights
66. King City (ONT) Lions
67. Kiski (PA) Cougars
68. Korah (ONT) Colts
69. Lakefield College (ONT) Terrapins
70. Lakewood Rangers
71. Latin School (IL) Romans
72. Le Sommet Academy (ONT) Faucons
73. Linsly (WV) Cadets
74. Livonia Stevenson (MI) Spartans
75. Loyola "Gold" (IL) Ramblers
76. Marquette (WI) Hilltoppers
77. Mayfield Wildcats
78. Meadville (PA) Bulldogs
79. Medina Bees
80. Mentor Cardinals
81. Miami Jr. RedHawks  
82. Michael Power (ONT) Trojans
83. Moeller Crusaders
84. NDCL Lions
85. New Albany Eagles
86. New Trier "Green" (IL)  
87. Newark Generals
88. Nordonia Knights
89. Normandy Invaders
90. North Allegheny (PA) Tigers
91. North Broward Prep (FL)  
92. North Coast Collision "American"  
93. North Coast Grizzlies  
94. North Olmsted Eagles
95. North Royalton Bears
96. Northern Pre-University (QUE) Rebels
97. Northwest Chicago PREP (IL)  
98. Olentangy Braves
99. Olentangy Berlin Bears
100. Olentangy Liberty Patriots
101. Olentangy Orange Pioneers
102. Olmsted Falls Bulldogs
103. Ontario Hockey Academy (ONT)  
104. Orange Lions
105. Orchard Lake St. Mary's (MI) Eaglets
106. Orchard Park (NY) Quakers
107. Ottawa Valley (ONT) Wolves
108. Padua Bruins
109. Parma Redmen
110. Penn (IN) Kingsmen
111. Perrysburg Yellow Jackets
112. Peters Township (PA) Indians
113. Pitt. Icemen U18 AA (PA)  
114. Pitt. Predators U18 AA (PA)  
115. Pitt. Predators U18 AAA (PA)  
116. Providence Catholic (IL) Celtics
117. Rocky River Pirates
118. Rocky River JV Pirates
119. Salem (MI) Rocks
120. Shaker Heights Red Raiders
121. Solon Comets
122. Somang U18 (QUE)  
123. Southwest Michigan (MI) Blades
124. Springboro Panthers
125. St. Andrew's (ONT)  
126. St. Charles Cardinals
127. St. Charles College (ONT) Cardinals
128. St. Charles JV Cardinals
129. St. Edward Eagles
130. St. Edward "Green"  
131. St. Francis (ONT)  
132. St. Ignatius Wildcats
133. St. Ignatius "Blue" Wildcats
134. St. Thomas (ONT)  
135. St. Xavier Bombers
136. Stow Bulldogs
137. Strongsville Mustangs
138. Sylvania Northview Wildcats
139. Talawanda Braves
140. TBA  
141. Team Indiana (IN)  
142. Toledo St. Francis Knights
143. Toledo St. John's Titans
144. Toledo Whitmer Panthers
145. Trenton (MI)  
146. Trinity (KY) Shamrocks
147. Twinsburg Tigers
148. University of Detroit Jesuit (MI) Cubs
149. University School Preppers
150. University School JV Preppers
151. Upper Arlington Golden Bears
152. Upper St. Clair (PA) Panthers
153. Walsh Jesuit Warriors
154. Western Reserve Pioneers
155. Westerville Warcats
156. Westlake Demons
157. Wheeling Park (WV) Patriots



--------------------






 








 © 2019 shutout.com  E-mail: tigers@shutout.com