Home | Archive | Memorial

Heights Hockey
 Heights | Schedule | Roster | Statistics | Photos
 League | Schedule | Standings | Links
--------------------
2017-2018 Greater Cleveland High School Hockey Schedule
Sunday 1/14/2018
< Previous Day Next Day >
 
Final 
8:00 AM 
Brecksville
 * [Recap]  Cleveland Heights
@  Mentor
Tourn:  NDCL Winter Invitational
 
Final 
9:00 AM 
Gahanna Lincoln
  Harborcreek (PA)
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
9:00 AM 
Findlay
  Padua
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
9:10 AM 
Columbus St. Francis DeSales
  Southwest Michigan (MI)
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
9:30 AM 
Peters Township (PA)
  St. Ignatius "Blue"
@  Meadville (PA)
Tourn:  Meadville MLK
 
Final 
9:45 AM 
Lakewood
  Benedictine
@  Mentor
Tourn:  NDCL Winter Invitational
 
Final 
10:45 AM 
Olentangy Liberty
  Culver Varsity "A" (IN)
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
11:00 AM 
Beavercreek
  Perrysburg
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
11:10 AM 
Strongsville
  Talawanda
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
11:20 AM 
New Albany
  Mentor
@  Columbus
Tourn:  Pioneer Classic
 
Final 
11:30 AM 
Brooklyn
  Nordonia
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final 
11:30 AM 
Sylvania Northview
  St. Ignatius "Blue"
@  Meadville (PA)
Tourn:  Meadville MLK
 
Final 
11:30 AM 
Anthony Wayne
  Twinsburg
@  Bowling Green
Tourn:  Anthony Wayne MLK
 
Final 
12:30 PM 
Shaker Heights
  Holy Name
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
1:15 PM 
St. Ignatius
  Novi (MI)
@  Novi (MI)
  Non-League Game
 
Final 
1:30 PM 
Normandy
  Toledo Whitmer
@  Bowling Green
Tourn:  Anthony Wayne MLK
 
Final 
2:00 PM 
Everest Academy (ONT)
  Gilmour
@  Aurora (ONT)
Tourn:  St. Andrew's College MLK
 
Final 
2:15 PM 
Rocky River
  Walsh Jesuit
@  Kent
Tourn:  Cleveland Jesuit Classic
 
Final 
2:30 PM 
Toledo St. John's
  University School
@  Sylvania
Tourn:  Titan Invitational
 
Final 
3:00 PM 
St. Edward
  Blyth Academy (ONT)
@  Toronto (ONT)
  Non-League Game
 
Final 
3:00 PM 
Canfield
  Gilmour "B"
@  Gilmour
  Non-League Game
 
Final 
3:30 PM 
CVCA
  North Canton Hoover
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final 
3:30 PM 
Avon Lake
  Olmsted Falls
@  North Olmsted
Tourn:  Southwest Conference
 
Final 
3:40 PM 
Kenston
  Northwest Chicago PREP (IL)
@  Winterhurst
Tourn:  Rock & Roll Cup
 
Final 
3:45 PM 
NDCL
 * [Recap]  Cleveland Heights
@  Mentor
Tourn:  NDCL Winter Invitational
 
Final 
5:00 PM 
Sycamore
  Orange 11 
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
5:30 PM 
Lakewood
  North Olmsted
@  North Olmsted
Tourn:  Southwest Conference
 
Final 
6:00 PM 
Chagrin Falls
  Benedictine
@  Mentor
Tourn:  NDCL Winter Invitational
 
Final 
6:00 PM 
Parma
  Kettering Alter
@  Ries
Tourn:  Parma MLK
 
Final 
6:30 PM 
Talawanda
  Thomas Worthington
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
7:00 PM 
Southwest Michigan (MI)
  Hudson
@  Strongsville
Tourn:  Ehrnfelt Memorial
 
Final 
8:35 PM 
Wheeling Central Catholic (WV)
  Kenston
@  Gilmour
Tourn:  Rock & Roll Cup
 
Search Options
Search By Team   [ All ]

Search By Tournament   [ All ]

Search By Date

Calendar - Full Season Calendar
January 2018
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Schedule Last Updated: 3/10/18
> Missing Scores
> Head-To-Head Records
> About the Schedule...
--------------------






 








 © 2017 shutout.com  E-mail: tigers@shutout.com