Home
|
Archive
|
Memorial
Heights
|
Schedule
|
Roster
|
Statistics
|
Photos
League
|
Schedule
|
Standings
|
Links
2019-2020 Archived Season
Saturday 1/18/2020
< Previous Day
Next Day >
Final
7:00 AM
Normandy
2
Gahanna Lincoln
4
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
9:00 AM
Kettering Alter
4
Columbus Academy
4
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
9:00 AM
Elyria Catholic
1
NDCL
6
@
Garfield Heights
Final
9:00 AM
Bethel Park (PA)
2
St. Edward
4
@
Meadville (PA)
Tourn:
Meadville MLK
Final
9:30 AM
University School
5
Moeller
1
@
Sylvania
Tourn:
Titan Invitational
Final
9:40 AM
Hudson
1
Olentangy Orange
2
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
11:00 AM
Anthony Wayne
3
Harborcreek (PA)
1
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
11:00 AM
Rocky River
2
Walsh Jesuit
3
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
11:20 AM
Mentor
3
Olentangy Berlin
1
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
12:00 PM
Kenston
5
Northwest Chicago PREP (IL)
10
@
Mentor
Tourn:
Rock & Roll Cup
Final
1:00 PM
Harborcreek "B" (PA)
6
Columbus St. Francis DeSales
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
1:15 PM
Holy Name
3
Findlay
1
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
1:45 PM
Gilmour
4
Korah (ONT)
2
@
Aurora (ONT)
Tourn:
St. Andrew's College MLK
Final
2:40 PM
Cleveland Heights
0
Perrysburg
4
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
3:00 PM
Gahanna Lincoln
2
Kettering Alter
6
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
3:15 PM
North Olmsted
3
Amherst Steele
4
@
North Olmsted
Tourn:
Southwest Conference
Final
3:30 PM
Garfield Heights
0
Elyria Catholic
16
@
Garfield Heights
Final
3:30 PM
Olentangy Liberty
6
Shaker Heights
2
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
4:30 PM
St. Edward
4
Meadville (PA)
3
@
Meadville (PA)
Tourn:
Meadville MLK
Final
4:40 PM
Harborcreek (PA)
1
Beavercreek
1
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
4:45 PM
CVCA
0
Aurora
9
@
Ries
Tourn:
Parma MLK
Final
4:45 PM
Pitt. Predators U18 AA (PA)
1
St. Ignatius
7
@
Brooklyn
Non-League Game
Final
5:00 PM
Strongsville
2
Anthony Wayne
5
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
5:15 PM
Olmsted Falls
4
Avon Lake
5
@
North Olmsted
Tourn:
Southwest Conference
Final
5:45 PM
Upper St. Clair (PA)
4
Padua
1
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
6:15 PM
Nordonia
2
Parma
10
@
Ries
Tourn:
Parma MLK
Final
6:30 PM
St. Charles College (ONT)
0
Gilmour
5
@
Aurora (ONT)
Tourn:
St. Andrew's College MLK
Final
6:40 PM
Columbus Academy
7
Harborcreek "B" (PA)
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
7:00 PM
Chagrin Falls
3
Lakewood
6
@
Winterhurst
Final
8:40 PM
Columbus St. Francis DeSales
1
Normandy
15
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
8:40 PM
Hudson
4
Talawanda
0
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
9:00 PM
Providence Catholic (IL)
5
University School
4
@
Sylvania
Tourn:
Titan Invitational
Final
9:30 PM
Mentor
3
North Royalton
0
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Search Options
Search By Team [
All
]
Amherst Steele Comets
Aurora Greenmen
Avon Eagles
Avon Lake Shoremen
Bay Rockets
Benedictine Bengals
Brooklyn Hurricanes
Brush Arcs
Canfield Cardinals
Chagrin Falls Tigers
Cleveland Heights Tigers
CVCA Royals
Elyria Catholic Panthers
Garfield Heights Bulldogs
Gilmour Lancers
Holy Name Green Wave
Hudson Explorers
Kenston Bombers
Kent Roosevelt Rough Riders
Lakewood Rangers
Mayfield Wildcats
Mentor Cardinals
NDCL Lions
Nordonia Knights
Normandy Invaders
North Olmsted Eagles
Olmsted Falls Bulldogs
Orange Lions
Padua Bruins
Parma Redmen
Rocky River Pirates
Shaker Heights Red Raiders
Solon Comets
St. Edward Eagles
Strongsville Mustangs
Twinsburg Tigers
University School Preppers
Walsh Jesuit Warriors
Western Reserve Pioneers
Westlake Demons
Search By Tournament [
All
]
Adam Hamilton Memorial
Allgeyer Memorial
Avon Lake Invitational
Baron Cup
Baron Cup II
Baron Cup III
Benedictine Christmas
Brother James Memorial
Bruce Anderson Memorial
Cleveland Cup
Cleveland Jesuit Classic
Cold Turkey Shootout
Cornfield Cup
CVCA Holiday
DiPaolo Memorial
Ehrnfelt Memorial
Grand Rapids Catholic Showcase
Greg Shupe Memorial Warrior Shootout
Hamilton Christian Invitational
Heights Holiday
Hockey Time
Honey Pot Invitational
Hoosier Cup Scholastic Showcase
Kent Holiday
Meadville MLK
Midwest Thanksgiving Classic
MIHL Showcase
National Invitational Showcase
Nordonia Thanksgiving
Normandy Christmas
Padua Holiday
Parma Christmas
Parma MLK
Pioneer Classic
PSHF Showcase
Rock & Roll Cup
Rocket Invitational
Solon Holiday
Southwest Conference
St. Andrew's College MLK
St. Ignatius Father Styles Showcase
St. Ignatius Father Welsh Showcase
St. Michael Invitational
State District (Brooklyn)
State District (Kent)
State Final Four
Thornton Park
Tim Alexander Memorial
Titan Invitational
Walsh Thanksgiving
Search By Date
Calendar -
Full Season Calendar
January 2020
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Schedule Last Updated:
3/13/20
>
Missing Scores
>
Head-To-Head Records
>
About the Schedule...
© 2023
shutout.com
E-mail:
tigers@shutout.com