Home
|
Archive
|
Memorial
Heights
|
Schedule
|
Roster
|
Statistics
|
Photos
League
|
Schedule
|
Standings
|
Links
2018-2019 Archived Season
Saturday 1/19/2019
< Previous Day
Next Day >
Final
7:00 AM
Beavercreek
1
Cleveland Heights
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
9:00 AM
Gahanna Lincoln
1
Perrysburg
5
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
9:30 AM
University School
6
Moeller
3
@
Sylvania
Tourn:
Titan Invitational
Final
10:00 AM
St. Joseph's Prep (PA)
1
St. Ignatius
6
@
Chicago (IL)
Tourn:
Chicago Jesuit Cup
Final
10:15 AM
Gilmour
1
King City (ONT)
3
@
Aurora (ONT)
Tourn:
St. Andrew's College MLK
Final
10:45 AM
Kenston
5
Allegheny Badgers (PA)
3
@
Gilmour
Tourn:
Rock & Roll Cup
Final
11:00 AM
Strongsville
5
Harborcreek (PA)
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
11:00 AM
Mayfield
1
Parma
11
@
Ries
Tourn:
Parma MLK
Cancelled
11:00 AM
Rocky River
Walsh Jesuit
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
12:00 PM
Mentor
2
Newark
3
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
12:00 PM
Hudson
3
Olentangy Orange
2
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
1:00 PM
Columbus St. Francis DeSales
4
Harborcreek "B" (PA)
4
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
1:15 PM
Holy Name
5
Findlay
3
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
1:40 PM
Shamrock Prep (MI)
1
Lake Catholic
6
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
1:45 PM
St. Edward
5
St. Charles College (ONT)
2
@
Aurora (ONT)
Tourn:
St. Andrew's College MLK
Final
1:50 PM
Anthony Wayne
11
Normandy
5
@
Sylvania
Tourn:
Toledo Walleye Winterfest
Final
2:40 PM
Columbus Academy
9
Sycamore
1
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Cancelled
3:00 PM
Brooklyn
NDCL
@
Mentor
Non-League Game
Final
3:30 PM
Olentangy Liberty
2
Shaker Heights
5
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
4:15 PM
Kenston
7
Indian Hill
3
@
Gilmour
Tourn:
Rock & Roll Cup
Final
4:40 PM
Harborcreek (PA)
5
Beavercreek
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
5:00 PM
Cleveland Heights
3
Strongsville
5
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Cancelled
5:45 PM
Culver Varsity "A" (IN)
Padua
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
5:45 PM
Culver Varsity "A" (IN)
5
Walsh Jesuit
2
@
Kent
Tourn:
Cleveland Jesuit Classic
Final
6:30 PM
Gilmour
4
St. Andrew's (ONT)
3
@
Aurora (ONT)
Tourn:
St. Andrew's College MLK
Final
6:40 PM
Harborcreek "B" (PA)
5
Gahanna Lincoln
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final
7:00 PM
Olentangy
0
Mentor
2
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
7:00 PM
Loyola Montreal (QUE)
0
St. Ignatius
7
@
Chicago (IL)
Tourn:
Chicago Jesuit Cup
Final
7:20 PM
Thomas Worthington
7
Normandy
3
@
Bowling Green
Tourn:
Toledo Walleye Winterfest
Final
8:20 PM
Olentangy Orange
6
Lake Catholic
3
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
8:40 PM
Perrysburg
10
Columbus St. Francis DeSales
3
@
Strongsville
Tourn:
Ehrnfelt Memorial
Final/OT
8:40 PM
Hudson
1
Shamrock Prep (MI)
0
@
Columbus
Tourn:
Pioneer Classic
Final
9:00 PM
Providence Catholic (IL)
5
University School
3
@
Sylvania
Tourn:
Titan Invitational
Search Options
Search By Team [
All
]
Amherst Steele Comets
Aurora Greenmen
Avon Eagles
Avon Lake Shoremen
Bay Rockets
Benedictine Bengals
Brecksville Bees
Brooklyn Hurricanes
Brush Arcs
Canfield Cardinals
Chagrin Falls Tigers
Cleveland Heights Tigers
CVCA Royals
Elyria Catholic Panthers
Garfield Heights Bulldogs
Gilmour Lancers
Holy Name Green Wave
Hudson Explorers
Kenston Bombers
Kent Roosevelt Rough Riders
Lake Catholic Cougars
Lakewood Rangers
Mayfield Wildcats
Mentor Cardinals
Midview Middies
NDCL Lions
Nordonia Knights
Normandy Invaders
North Olmsted Eagles
Olmsted Falls Bulldogs
Orange Lions
Padua Bruins
Parma Redmen
Rocky River Pirates
Shaker Heights Red Raiders
Solon Comets
St. Edward Eagles
Strongsville Mustangs
Twinsburg Tigers
University School Preppers
Walsh Jesuit Warriors
Western Reserve Pioneers
Westlake Demons
Search By Tournament [
All
]
Adam Hamilton Memorial
Allgeyer Memorial
Avon Lake Invitational
Baron Cup
Baron Cup II
Baron Cup III
Benedictine Christmas
Brother James Memorial
Bruce Anderson Memorial
Chicago Jesuit Cup
Cleveland Cup
Cleveland Jesuit Classic
Cold Turkey Shootout
Cornfield Cup
CVCA Holiday
DiPaolo Memorial
Ehrnfelt Memorial
Grand Rapids Catholic Showcase
Greg Shupe Memorial Warrior Shootout
Heights Holiday
Honey Pot Invitational
Independent School Hockey League
Kent Holiday
Lake Catholic Holiday
Midwest Thanksgiving Classic
MIHL Showcase
National Invitational Showcase
Nordonia Thanksgiving
PA Scholastic Showcase
Padua Holiday
Parma Christmas
Parma MLK
Pioneer Classic
Rock & Roll Cup
Rocket Invitational
Solon Holiday
Southwest Conference
St. Andrew's College MLK
St. Michael Invitational
State District (Brooklyn)
State District (Kent)
State Final Four
Thornton Park
Tim Alexander Memorial
Titan Invitational
Toledo Walleye Winterfest
Upper Canada College Barrow
Walsh Thanksgiving
Search By Date
Calendar -
Full Season Calendar
January 2019
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Schedule Last Updated:
3/15/19
>
Missing Scores
>
Head-To-Head Records
>
About the Schedule...
© 2023
shutout.com
E-mail:
tigers@shutout.com